Özer Group Hakkında

 

1950 yılında Müftüzade Osman Özer tarafından Muğla'nın Milas ilçesinde kurulan Özer Ticarethanesi bugün kuruluşunun 65. yılını büyük bir onur ve gurur ile kutlamaktadır.

Sadece Türkiye'de değil dünyada da dördüncü nesile ulaşabilmiş aile şirketlerinin sayısı parmak ile gösterebilecek kadar az iken, Özer Group gerek temellerinin sağlam olması gerekse finansal gücü ile Özer ailesinin 4.kuşağına kadar ulaşmıştır.

Muğla ilinde farklı hizmet noktalarında toplamda 10.000 m2 açık 6.000 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir.

Özer Otomotiv, 1994 yılından bu zamana Muğla ili Hyundai bayiliğini Bodrum ve Milas'ta çağımızın getirdiği yenilikler ve Plaza anlayışı ile hizmet vermektedir. Özer Otomotiv sadece Hyundai markasını değil, aynı zamanda ticari araç sektöründe de başarısını ispatlamış, güçlü ve uzun ömürlü dizel motor denildiğinde akla gelen en iyi ticari araç üreticisi olan Isuzu markasının Muğla ili yetkili bayiliğini yürütmektedir.

Özer Group sadece otomotiv sektöründe değil, turizm sektöründe de yatırımlarına devam etmiş, Bodrum Güllük'te 40 odalı 90 yatak kapasiteli denize sıfır konumu ile bölgedeki tek butik otelin sahibidir.

Özer Sigortacılık,  Özer Group'un diğer sektörlerindeki başarılarının ardından müşterilerimizin memnuniyeti ve ihtiyaçları doğrultusunda sigortacılık sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Özer Sigortacılık Türkiye'nin önde gelen sigorta firmalarından AXA, ALLİANZ, ANADOLU SİGORTA acenteliklerini yürütmektedir. Özer Sigortacılık hizmet verdiği firmalar ile sektöründe büyük başarılara imza atmıştır.

ÖZER Group; sadece iş hayatında değil, kazandıklarını da iş hayatına başladıkları yer olan Muğla’nın Milas ilçesine Necibe Rüştü Özer Milas 1 Nolu Merkez Sağlık Ocağı'nı ve Atatürk İlk Öğretim Okuluna Onursal Başkanımız Merhum Mehmet Rüştü Özer adına derslik yaptırarak sosyal sorumluk projelerinde bulunmuştur.

Özer Group, sağladığı istihdam ve şirketlerinin gösterdiği başarılar ile Muğla ilinde vergi sıralamasında sürekli üst sıralarda bulunmaktadır.

Özer Group Yönetim Kurulu Başkanımız Reşit Özer, iş hayatına başladığı yer olan Milas'ta "Milas Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmektedir.